Domov / Novinky / CHCELA BY SOM TAK TANCOVAŤ AJ DNES!
Kategórie
Výrobcovia
Novinky

CHCELA BY SOM TAK TANCOVAŤ AJ DNES!

Crystalbabysk - CHCELA BY SOM TAK TANCOVAŤ AJ DNES!    Trvalo mi to len dva mesiace, tento článok. Tento prázdninový (ne)režim mi dáva priestor na všetko a na nič zároveň. Včera som videla film s Markom Wahlbergom a dnes už asi desiatykrát počúvam pesničku od Marky Marka (to je ta istá osoba, pre nezasvätených) UNITED, a vidím sa ako trhám parket na dedinskej diskotéke v širokých nohaviciach, bielych teniskách a zapletených vrkočoch v domnení, že mi patrí celý svet. Celá spotená, odbieham sa len napiť trochu vody lebo nemôžem premeškať ani sekundu. Cítim, ako sa na mňa pozerajú, spievam, tancujem a prežívam to akoby to malo byť poslednýkrát. Chcela by som tak tancovať aj dnes. Aby mi bolo jedno, kto sa na mňa pozerá, len zavrela oči a tancovala. Celú noc. Občas by mi mohol niekto pustiť do pozadia hudbu, keď sa hrám s deťmi alebo spolu varíme. Asi by som vedela intenzívnejšie precítiť ten moment. Ako keď tancujete ráno pri robení kávy lebo vám z rádia hrá Karel Gott – Kávu si osladím a vy si ju nakoniec spievate celý deň.

Trvalo mi to len dva mesiace, tento článok. Tento prázdninový (ne)režim mi dáva priestor na všetko a na nič zároveň. Včera som videla film s Markom Wahlbergom a dnes už asi desiatykrát počúvam pesničku od Marky Marka (to je ta istá osoba, pre nezasvätených) UNITED,  a vidím sa ako trhám parket na dedinskej diskotéke v širokých nohaviciach, bielych teniskách a zapletených vrkočoch v domnení, že mi patrí celý svet. Celá spotená, odbieham sa len napiť trochu vody lebo nemôžem premeškať ani sekundu. Cítim, ako sa na mňa pozerajú, spievam, tancujem a prežívam to akoby to malo byť poslednýkrát. Chcela by som tak tancovať aj dnes. Aby mi bolo jedno, kto sa na mňa pozerá, len zavrela oči a tancovala. Celú noc. Občas by mi mohol niekto pustiť do pozadia hudbu, keď sa hrám s deťmi alebo spolu varíme. Asi by som vedela intenzívnejšie precítiť ten moment. Ako keď tancujete ráno pri robení kávy lebo vám z rádia hrá Karel Gott – Kávu si osladím a vy si ju nakoniec spievate celý deň.

Takže púšťam si DJ BOBA, dávam si Agátu do nosiča a tancujeme. Kričím na plné hrdlo a hýbem sa, jedno čo spievam, jedno, čo za pohyby to stváram ale smeje sa, kričí a kope nohami od radosti, cíti, že som takto sama sebou. Ak som mala začať nosiť práve pre tento pocit, tak to už celé chápem. Nikto sa nepozerá a ja som si nasadila pravidelnú terapiu tancom v nosiči. Tancujem ja a o chvíľu mám spoločnosť. Snažia sa mi zmeniť repertoár ale nepovolím, aspoň prvé dve pesničky, kým vládzem.  A tak sa točíme v obývačke, každá do inej strany, po svojom, narážame do seba a ja mám pocit, že musím mať už po jednej pesničke určite pevnejší zadok a na 100% menej celulitídy. Potom jedna z nich spadne, udrie si koleno alebo hlavu a je po tanci. Ale tých pár minút bolo skvelých.

Ja nenosím, lebo mi to niekto povedal, nenosím lebo som si o tom veľa prečítala a teraz to budem nútiť čítať aj vás. Ale milujem to. Milujem to pre každú jednu intenzívnu chvíľu kedy sme spolu. Ako teraz.

Chvíle, keď spolu tancujeme. Chvíle, keď sledujeme zvieratá a ona sa pri každom zaštekaní psa pozrie na mňa aby zistila, či som to tiež videla. Chvíle, keď sa pritúli, lebo je už unavená … chvíle, keď spí. Keď pokojne leží a ja cítim ako dýcha. Milujem to!!!

 

Pustite si Decpacito alebo Love message to the world a poriadne vyskáčte raňajky, hneď budete mať krajší deň. Fakt!

 

PS: za výberom pesničiek nič nahľadajte, jednoducho u nás doma hrali, počúval ich otec, krstný, hrali ich na dedinských zábavách a keď ich počúvam som vtedy a tam!!!

 

Foto: Kristína Botlová

Nosič TULA, dievčatá šaty Mouse in a house Alice&Alice

Originál